Vidim se sve bolje na ovom Svjetlu koje nam donosiš, onako kako nas On vidi i kakve nas treba i zbog čega nas je susreo. Sve mi se više počinje razbistravati slika duhovnoj stvarnosti u kojoj živimo i to mi donosi tvoja živa Riječ koja daje spoznaju.
Dojmovi i spoznaje nakon vikenda…
Voljeni i dragi Apostole,
Kako uopće više moći izdvojiti neki poseban dan ili trenutak kojeg proživljavamo iz vikenda u vikend?
Mi ti to baš komentiramo među sobom; sve ovo što nam se događa je toliko posebno da više ne možemo reći da je nešto bilo bolje od nečeg… Kad bi barem svi to htjeli primiti i biti tu s nama….
Meni se čini, a i čini mi se da mi se dobro čini, da se iz vikenda u vikend odražava sve jasnija spoznaja Krista u i među nama.
Ovo zaista zaslužuje jedno veliku HVALU i ČAST… ali stvarno… jer ti si ovo i prorokovao, predao se u služenje još revnije, da nas posvetiš i očistiš u vodenoj kupelji Riječju… da nas krstiš u Njegovo Ime, Duhom svetim i ognjem… i privedeš Crkvu kao prekrasnu nevjestu bez i jedne mrlje, ma bez ikakvog nedostatka… svetu! (Ef 5:26-27, Mt 3:11)
Joj… hvala ti!
… Na očitovanju Božanske Sile i moći, koja nas budi da doista primimo Isusa kao svog Gospodara i da Mu služimo.
I ne znam još kako bi te ja mogla bolje počastiti nego s onim Šimunovim “Bravo” – jer recimo, samo to kako propovijedaš u Sili i nadahnuću, da baš svakom riječju izazivaš Njegovo očitovanje Sile i to se stalno sve više pojačava je nešto spektakularno, nešto nadnaravno, vanzemaljsko. Sve je tako jasno, očito, prodorno, čisto i sveto! Ma to je čista Ljubav! Koliko Otac i ti nas volite, to se riječima ne može objasniti… to se jednostavno mora iskusiti… a spoznaja da iza svega toga puno žrtve i nesebične Ljubavi za druge… zaista, BRAVO za sav trud i ulaganje, za tvoje povjerenje u Isusa i za tvoju presvetu i čvrstu vjeru!
Moji dojmovi i utisci u srcu su silni! Ovaj vikend će mi ostati urezan u sjećanje. Rekla bi da je najbolji, a i jest, do sad.
No znam da će već sljedeći biti još bolji.
…
Evo, um mi radi sto na sat, iako pri tome ne mislim ništa negativno. Jednostavno sam u primanju. Spoznaje samo naviru. Sve jednostavno dobiva smisao i iza svega stoji On. To mi se događa već nekoliko dana, a pojačalo se na tristo nakon ovog vikenda. Čini mi se kao da se u meni radi detoksikacija unutarnjih mehanizama i vraća/budi se ono Božansko, nekad izgubljeno, a sad nađeno. Misli koje primam, nisu zemaljske, već Nebeske. Svakom novom spoznajom sam osvještenija da me to učini ozbiljnijom i spremnijom, za rat Gospodnji i to u zajedništvu Njegovih vlastitih. Ozbiljnost i prepuštenost, koja me drži u spokojstvu je nešto što se predivno isprepliće… Divno je biti tu, nalaziti se u ovom stanju, to mora biti On, zar ne?
Naša povezanost, a mislim na svih nas, sve više gorućih je počela činiti baš velike promjene u našem odnosu i Ljubavi koju imamo jedni za druge. Tako je sveta i čista ta Ljubav, ono nekako nevina i dječja…
Meni je u srcu radost zbog drugih koji primaju i goruća žudnja da se svi podignu i usavrše za djelo služenja.
…
Vidim se sve bolje na ovom Svjetlu koje nam donosiš, onako kako nas On vidi i kakve nas treba i zbog čega nas je susreo. Sve mi se više počinje razbistravati slika duhovnoj stvarnosti u kojoj živimo i to mi donosi tvoja živa Riječ koja daje spoznaju. I opet… Hvala tebi, ali Isusu koji te je odabrao i podigao, koji ti je dao taj dar propovijedanja žive Božanske Riječi. I hvala ti što to Svjetlo u tebi nikada ne gasne, što si marljiv i predano to širiš dalje… Ti si vatra koja ne izgara i koja je nas zapalila za Krista, da smjelo svjedočimo i da nas nadahnuće, koje primamo od tebe, isto prožme, da Riječ Božja bude živa i djelotvorna u nama! Stoga sam i ja počela prakticirati isto, odvajati vrijeme za Riječ i molitvu, da primim još dublje u srce, da to postane moje osobno uvjerenje i istina, da čujem Njega u tišini svog srca. I to iskustvo sad ne bi mijenjala ni za što na svijetu! Jednostavno je bolje od ičeg drugog što postoji na ovoj Zemlji!
…
Stvarno ti hvala puno za povjerenje koje mi daješ da zajedno s tobom i s drugima mogu dijeliti ovo što sam primila od Isusa. Puno mi sve ovo znači i zaista ću služiti još predanije svima!
Voli te puno ovčica iz tvog stada.
Isus!
J. G.